Vijesti

Rakovica: Subvencionirat će se kastracija i sterilizacija pasa i mačaka

Općina Rakovica počela je sa subvencijama kastracija i sterilizacija pasa i mačaka. Posjednik životinje ostvaruje pravo na sufinanciranje sterilizacije ili kastracije jednog psa i jedne mačke.
Pritom je nužno da zadovoljava određene uvjete odnosno  da ima prijavljeno prebivalište na području Općine Rakovica,  da on i članovi njegovog kućanstva nemaju nepodmirenih obveza prema Proračunu Općine Rakovica,  da je pas za kojeg se traži sterilizacija ili kastracija čipiran i cijepljen.
Zahtjev za sufinanciranje podnosi posjednik životinje uz navedene dokaze Upravnom odjelu za poslove lokalne samouprave, komunalni sustav i prostorno uređenje, komunalnoj redarici na broj telefona 098/976-009 ili  e-mail: natalija.pavlic@rakovica.hr. Zahtjev s potrebnom dokumentacijom  podnosi se osobno u uredu komunalne redarice.
Zahtjevi za sredstva sufinanciranja zaprimaju se do 1. prosinca tekuće godine, odnosno do utroška planiranih sredstava u općinskom  proračunu. Posjedniku koji ispunjava uvjete izdaje se Rješenje kojeg je potrebno donijeti u veterinarsku ambulantu na dan sterilizacije / kastracije.
Iznosi subvencija su  400 kn za ženskog psa,  200 kn za muškog psa,  200 kn za žensku mačku i  100 kn za mačka. (Općina Rakovica)
Moglo bi vas zanimati

Župa dubrovačka: Izdana lokacijska dozvola za rekonstrukciju turističkog kompleksa Kupari

Općina Runovići mladima sufinancira troškove polaganja vozačkog ispita

Posjet jednom od najvećih europskih svetišta: Fatima kao inspiracija za daljnji razvoj Marije...

Bizovac: U akciji ozelenjavanja zasađeno još 120 novih stabala