Vijesti

Lekenik: U Pragu uspješno promovirani općina, kulturna baština i turizam područja

Gotovo 400 sudionika — KUD-ovi, klape, VIS-ovi i dramske skupine iz cijele Hrvatske — okupilo se proteklog vikenda u Pragu na festivalu Cro.In “Hrvatska u Pragu”, s ciljem širenja hrvatske kulture, umjetnosti, baštine i turizma te stvaranja novih prijateljstava i uspomena.
Među njima su nastupili i članice i članovi HKUD Poculica Letovanić, koji su u centralnom programu na Trgu Republike više nego dostojno predstavili svoje Društvo i opjevani kraj. S ponosom su promovirali kulturnu baštinu, običaje, kao i Općinu Lekenik i Sisačko-moslavačku županiju! , ističu iz Lekenika.
I nakon službenog dijela, “Poculica” je nastavila druženje na Trgu, razveselivši okupljene posjetitelje i turiste pjesmom i plesom. Na poznatu pjesmu “Letovanić, selo pokraj Kupe” u kolu su zaplesali i veleposlanica RH u Češkoj Ljiljana Pancirov i predsjednik festivala Aleš Breznikar. Veselju su se pridružili i brojni prolaznici, a gotovo stotinu njih poželjelo je uspomenu — fotografiju s lekeničkim folklorašima!
-Posebno nas raduju riječi pohvale veleposlanice Pancirov, koja je predsjednici “Poculice” Vesnici Bušić i direktoru TZ-a Božidaru Antolcu izrazila divljenje zbog nastupa, prekrasnih nošnji, koreografije te srdačnog pristupa prije i poslije nastupa. “Poculica” je ostavila dojam na sve — ne samo na pozornici nego i kao podrška drugim sudionicima na ostalim lokacijama. Naš TZ je logistički podržao ovo gostovanje, tijekom nastupa podijeljeno je stotinu promo letaka i suvenira iz naše općine,  a odlazak “Poculice” u Prag pomogli su Općina Lekenik, Turistička zajednica Općine Lekenik i LAG Zrinska gora iz Turopolja- izvijestili su iz Lekenika. (Općina Lekeinik/TZO Lekenik)
Moglo bi vas zanimati

Mače: Prijem za rođene bebe i potpora od 730 eura za roditelje

Medulin: Donesena odluka o proglašenju prirodne nepogode

Općina Vinica novčano nagradila svoje najbolje studente

Lovas: 30.000 eura za sufinanciranje gradnje potpornog zida i sanaciju nerazvrstane ceste u...