Aktualno

Evo koje su općine povukle najviše EU novca za unaprjeđenje rada vrtića

Nakon što je u prvoj fazi EU projekta za unaprjeđenje rada vrtića Hrvatskoj bilo na raspolaganju 318 milijuna kuna koje su gradovi, općine i sami vrtići iskoristili za uvođenje novih standarda, u tijeku je i druga faza, odnosno nastavak projekta težak 300 milijuna kuna. U proteklih nekoliko mjeseci dodijeljeno je preko 260 milijuna kuna, a prošli tjedan Ministarstvo rada donijelo je i Petu odluku kojom je dodijeljeno još 15,4 milijuna kuna. Ovim sredstvima vrtići uvode nove programe, nabavljaju opremu, zapošljavaju i educiraju djelatnike te, što je roditeljima daleko najvažnije i najkorisnije – produžuju radno vrijeme pa će neki raditi čak do 22 sata..

Najnovijom odlukom sredstva su dobile dvije općine. Tako je Općina Bibinje i partner DV Leptirići dobila gotovo 2,6 milijuna kuna za projekt Druga smjena – ispunjenije djetinjstvo 2. Za projekt Sretno dijete Općina Šenkovec, uz partnere DV Belica i DV Vrapčić Šenkovec, DV Svetog Nikole Belica i Općina Belica, dobila je također nešto manje od 2,6 milijuna kuna.

U drugoj fazi projekta sredstva je dosada ostvarilo 11 općina, a najviše – 3,2 milijuna kuna Općina Nedelišća i Općina Strahoninec za unaprjeđenje rada svojih vrtića. (l.k.)

Moglo bi vas zanimati

Anđelko Topolovec i sedmi puta izabran za načelnika Radoboja: S projektima se ne...

Brankica Benc ostvarila je najbolji rezultat u Hrvatskoj na ovim lokalnim izborima –...

Nivio Stojnić osvojio šesti mandat na čelu Tar-Vabrige: Nastavljamo istim radnim tempom, nikoga...

Dubrava: Novi javni poziv za mlade – dosad za potpore za prvu nekretninu...